wtorek, 14 sierpnia 2012

Nail time : Galaxy

Czas na nowe paznokcie . Motyw "Galaxy" popularny tego lata . Powoli ustępuje już miejsca motywom bardziej wojskowym, ale cóż ... Wakacje jeszcze trwają, a na moich paznokciach jeszcze nigdy nie zawitał kosmiczny wzorek . Więc do roboty .

Co będzie potrzebne ? 
 1. Trzy wybrane przez siebie kolory . Jeżeli mówimy o Galaxy, to najlepiej kombinować z odcieniami błękitu, granatu, fioletu, różu, a nawet ciemnozielonego . Oto moje lakiery ;>  
 1. Gąbka . Na pewno każdy ma w domu jakąś starą, nieużywaną już gąbkę, która nadaje się tylko do wyrzucenia .
 2. Dużo patyczków kosmetycznych ...
Zaczynamy !


 1. Na początku pomalowałam wszystkie paznokcie cienką warstwą białego koloru, tylko po to aby kolory nałożone później miały ładniejszą barwę . Ten element nie jest potrzebny ;)
 2. Czas na gąbkę . Pędzelkiem każdego koloru robimy paseczki, jeden pod drugim . Radze nałożyć dużo lakieru, część wsiąknie w gąbkę .
 3. Gąbkę przykładamy do paznokci . Niestety pobrudzenia naskórka dookoła paznokcia nie da się uniknąć ;< Aby kolory lepiej się połączyły (efekt "ombre") można kilka razy gąbkę delikatnie przykładać, ale należy wtedy uważać na pęcherzyki powietrza, które będą się tworzyły na paznokciu . 
 4. To chyba najmniej przyjemna część zabawy - zmywanie lakieru z okolic paznokcia, czyli połowy palca . Najlepiej użyć w tym momencie patyczków kosmetycznych . Waciki będą chciały zmyć nam również część paznokcia, a tego właśnie chcemy uniknąć .
 5. Na koniec nie zaszkodzi nałożyć jeszcze warstwy przeźroczystego lakieru, który utwardzi nasz kolor . Gotowe Galaxy ;>
English version
 1. At first I paint my nails with white colour . It's my base, another coat of paint will be look better . This step isn't necessary .
 2. Now, we're going to use our sponge . We paint three strips with different colours, one below the other . I suggest to put a big amount of nail polish .
 3. Now we have to take the sponge and bring it closer to our nails . Unfortunately our fingers will be also painted ;<
 4. When the nail polish dries, we can "wash" our fingers . It's better to use cotton buds than swabs .
 5. In the end I always put a top coat, which make my galaxy print last a little bit longer ;>
Na początku może się to wydawać odrobinę skomplikowane, ale tak naprawdę to nic trudnego . Ja robiłam dzisiaj to po raz pierwszy i wyszło prawie dokładnie tak jak chciałam ;>

Powodzenia
XOXO
EskaDuna

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz