sobota, 29 grudnia 2012

Handmade : EkoCekiny

Dzień dobry . Święta odeszły, ale za to karnawał się zbliża ... Nowy Rok ! Kto nie lubi błyskotek ? Lepiej się nie przyznawać ... Brokaty i świecidełka czas na was !


Chciałam zagadnąć jeszcze o ekologii . Jestem fanką tego tematu, całkowicie ... Wykorzystanie butelek, biletów i innych surowców jest strasznie ciekawe i pomysłowe, tak przynajmniej myślę . Dlatego dzisiejszy post jest taki trochę wyjątkowy . 

Co będzie potrzebne ?
  1. Pusta, plastikowa butelka (najlepiej czysta).
  2. Dziurkacz i nożyczki .
  3. Farbki do szkła i pędzelek.
  4. Kawałek gładkiej kartki .
  5. Igła .
Zaczynamy !

Jak to zrobić ?
  1. Wycinamy z butelki cienkie paseczki . Tak będzie wygodniej pracować . Dziurkaczem robimy kółeczka !
  2. Teraz najgorsza część pracy - malutkie dziurki na środku wyciętych przed momentem kółeczek . Radzę przygotować się już wcześniej na ból opuszek palców . Chyba, że ktoś opatentował jakiś lepszy sposób ... jeśli tak chętnie go poznam . Igłą robimy małe dziurki .
  3. Cekiny gotowe !
  4. Jeżeli chcemy nadać jakichś konkretny kolor naszym ozdobom, to teraz jest na to idealny czas . Ja znalazłam przepiękną srebrną farbkę do szkła ... Uwaga, niektóre farby mogą być klejące po wyschnięciu, więc lepiej sprawdźcie je przed użyciem .
  5. Kolorowe cekiny gotowe !

Same cekiny same w sobie mogą wydawać się odrobinę nieciekawe, ale pomyślcie w ilu rzeczach można je wykorzystać ? Bransoletki, kolczyki, naszywki na ubraniach, torebkach, plecakach i milionach innych przedmiotach ... Czy to nie jest wspaniałe, że do tego wszystkiego wykorzystaliśmy starą butelkę, która miała iść do śmieci ? To jest wspaniałe i mam nadzieję, że ktokolwiek inny też to doceni ... Błyskotkowe szaleństwa zaczynamy !


XOXO
EskaDuna

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz